Wydarzenie

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski uhonorowany Laurem Innowatora JSW w trakcie podsumowania IMF 2019

Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, został uhonorowany specjalną nagrodą Laur Innowatora JSW. Wyróżnienie otrzymał z rąk Artura Dyczko, pełnomocnika zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju, podczas uroczystości w JSW Innowacje, podsumowującej tegoroczny International Mining Forum.

Zaszczytne, honorowe wyróżnienie nadawane jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

– Dzisiejszy sukces i pozycję JSW zawdzięcza skutecznemu procesowi restrukturyzacji górnictwa, a kluczową rolę odegrał w nim wiceminister Grzegorz Tobiszowski – mówił Jacek Srokowski, wiceprezes JSW Innowacje­. – Dziś to górnictwo jest liderem innowacyjności, sektorem gospodarki napędzającym koniunkturę – powiedział podczas uroczystości w Katowicach wiceminister energii.

International Mining Forum 2019, które odbyło się 11 i 12 kwietnia br. zgromadziło ponad ośmiuset uczestników z wielu krajów świata. Łącznie zorganizowano trzy panele podczas sesji plenarnej i dwieście prelekcji w trakcie piętnastu sesji tematycznych. IMF 2019 odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w Krakowie.

Forum służyło przede wszystkim szerokiej dyskusji i wymianie doświadczeń związanych z wprowadzaniem przemysłu 4.0. Głównym tematem większości sesji tematycznych było bezpieczeństwo i efektywność wydobycia, a także rola węgla koksowego w światowej gospodarce. Część dyskusji poświęcona była także najnowszym inwestycjom w górnictwie.