IMF 2019 promuje innowacyjność

Jastrzębska Spółka Węglowa po raz drugi jest gospodarzem prestiżowej konferencji International Mining Forum. Dwa lata temu IMF 2017 był przeglądem pomysłów, idei i rozwiązań, które pozwolą na skok technologiczny. Celem IMF 2019 jest pokazanie, które z tych działań już podjęto.

Rozwój przemysłu możliwy jest dzięki innowacjom. I to właśnie nowoczesne rozwiązania i innowacyjne technologie będą promowane podczas tegorocznego Forum. Nie bez powodu -górnictwo wkroczyło w epokę  sztucznej inteligencji i robotów przemysłowych, a przemysł 4.0, to już nie przyszłość, lecz teraźniejszość.

Podczas IMF 2019 zaprezentowane zostaną przemiany, jakie polskie górnictwo przeszło na przełomie wieków. Kluczowym tematem są też wyzwania, jakie stoją dziś przed branżą wydobywczą. Tematy poruszane podczas kwietniowej konferencji w szczególności będą dotyczyły wdrożenia i wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych w kopalniach oraz podjęcia szerokich działań informujących na temat gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania.